Raventos I Blanc Textures De Pedra 2015 Cava 75 cl

39.00

Viinamarjasort: 50% Xarel·lo Vermell, 25% Sumoll, 25% Bastard Negre

Maitseomadused ja aroom
Aroomis on tajuda esmalt tsitruselisi, isegi kirssi. Samas on tunda ka kollaseid lilli ja küpset õuna. Maitselt täidlane, kuid delikaatne, veinilik, peene happesusega ja greibi järelmaitsega.

Serveerimissoovitus
Suurepärane aperitiiv. Sobib hästi mereandide, kalaroogade ja austrite kõrvale.
Enne serveerimist hoida pudelit vähemalt 1 tund horisontaalasendis 4-6 °C juures. Avades hoia jahutatud pudelit 45 °nurga all, eemalda aeglaselt kork ning vala koheselt pokaalidesse. Soovitatav serveerimistemperatuur 5-6°C juures.

Kategooria: Sildid: ,

Kirjeldus

Raventose perekond omab 44 põldu, need kõik on biodünaamilised ja mille pinnas on 16 miljonit aastat vana. 1872. aastal alustati Cava valmistamist, kasutati ainult kohalikke marju ja piirkonna autentsust. Tänaseks on Raventós loobunud oma toodetel cava nimest ning esil on filosoofia, et toodetav vahuvein sobib hästi alternatiiviks šampanjale.

Raventos I Blanc Textures De Pedra viinamarjad pärinevad 250m kõrguselt Vinya Més Alta orgaanilistelt põllult 35 aasta vanustelt puudelt. Puid ei kasteta, v.a Macabeu sorti. Marjad korjatakse käsitsi. Baasveini kääritatakse 17C – 21C juures 9 – 15 päeva, malolaktilist fermentatsiooni ei tehta. Teine fermentatsioon pudelis 48 kuu jooksul, pudelite käsitsi tantsitamine. Jääksuhkur kõigest 1,5g /l kohta – Brut Nature Cava tüüp.
Toodeti 7900 pdl.